Бура гніль картоплі

Ralstonia solanacearum являє собою аеробну неспороутворюючу, патогенну бактерію, яка колонізує ксилему, викликаючи в'янення рослин-господарів, найчастіше – Пасльонових. 
 

Перший симптом, який спостерігається на картоплі – в'янення листя під час денної спеки, згодом рослина втрачає здатність до фотосинтезу і гине. При розвитку хвороби на стеблі з'являються бурі смужки на висоті 2,5 см від поверхні ґрунту, а листя набуває бронзового відтінку. З судинних пучків при розрізі виділяються білі слизові маси бактерій.
 
 
На бульбах зовнішні симптоми можуть і не проявлятися, залежно від ступеня розвитку захворювання. Більш того, симптоми можна сплутати із симптомами кільцевої гнилі, але Ralstonia solanacearum може бути ідентифікована за бактеріальними виділеннями з вічок і кінця столона, яким бульба прикріплюється до куща.
 
Коли бактеріальний ексудат виділяється, грудочки ґрунту приклеюються до бульби у вічок. На розрізі хворої бульби помітні побуріння і некрози поблизу судинних пучків і тканин, що їх оточують. У судинних пучках знаходиться кремовий рідкий ексудат.
 
На томатах, в першу чергу, уражуються молоді листки. Якщо зовнішні умови для патогена сприятливі, в'янення всієї рослини може відбутися дуже швидко. При менш сприятливих умовах хвороба розвивається не так швидко і стебло утворює велике число додаткових коренів.
 
Судинні пучки стебла буріють і, якщо стебло розрізати впоперек, можна побачити краплі білого або жовтуватого бактеріального ексудату.
 

Одним з головних симптомів ураження на тютюні є однобічне в'янення. Листя однієї половини рослини чи навіть половини листка можуть проявити цей симптом. У важких випадках листя в'яне без зміни кольору, як у томатів, залишаючись прикріпленим.
 

На поперечному зрізі стебла видно побуріння судинних пучків. Колір коренів може змінитися до коричневого і чорного. 
Схожі матеріали:

Типи зовнішніх патологічних змін під впливом фітопатогенних бактерій

Типи зовнішніх патологічних змін під впливом фітопатогенних бактерій
1378 Адміністратор 2018-10-03
Основною властивістю фітопатогенних бактерій є їх здатність викликати захворювання рослин. Під хворобою ро ...

Кільцева гниль картоплі

Кільцева гниль картоплі
1250 Адміністратор 2018-10-03
Хвороба, яка погіршує зберігання врожаю у зимовий періодНайбільш поширеними хворобами картоплі в сховищі є ...
Обговорення