Бактеріальний вілт кукурудзи

Єдиним джерелом поширення збудника бактеріального вілту кукурудзи Erwinia stewartii (Smith) Dye є насіння з внутрішньою і зовнішньою інфекцією.
 
Комахи-переносники розповсюджують хворобу лише локально. Основним господарем є цукрова кукурудза: зубоподібна, кремениста, попкорн. Різні види злакових бур’янів можуть бути переносниками бактерій без прояву ознак хвороби.
 

Захворювання починається з появи на нижніх листках повздовжньої штрихуватої плямистості. Плями спочатку світло-зелені, згодом жовтіють, розповсюджуються на жилках і утворюють смуги вздовж усього листка. Пізніше смуги переходять з листків на стебло. На плямах листків, стебел та на поперечних зрізах часто виступає ексудат у вигляді дрібних крапельок жовтого кольору. Це характерна ознака хвороби.
 

З нижніх листків інфекція через судини поширюється на стебло та верхні листки. З поширенням хвороби на всі органи кукурудза набуває білястого забарвлення і передчасно викидає волоті. При сильному ураженні рослини гинуть на ранній стадії або стають карликовими і не плодоносять.

Бактеріальний вілт кукурудзи часто плутають з іншими листковими хворобами. Наприклад бактеріоз листків Pseudomonas avenae спричиняє смуги і плями, довгі, вузькі, з червоно-коричневими краями. Листки при цьому легко розсипаються на частини, що пов’язано із загниванням верхівки стебла.
 
 
За смугастого бактеріозу, Pseudomonas andropogonis, утворюються довгі вузькі паралельні пошкодження, від оливково-зеленого до жовтого кольору. Верхні листки стають майже безбарвними.

Типовими ознаками хвороби є в’янення рослини внаслідок заповнення судин бактеріями та утворення жовтого бактеріального слизу на поперечному зрізі стебла.
Схожі матеріали:

Кільцева гниль картоплі

Кільцева гниль картоплі
1250 Адміністратор 2018-10-03
Хвороба, яка погіршує зберігання врожаю у зимовий періодНайбільш поширеними хворобами картоплі в сховищі є ...

Жовта хвороба гіацинтів (Xanthomonas hyacinthi (Wakker) Dowson)

Жовта хвороба гіацинтів (Xanthomonas hyacinthi (Wakker) Dowson)
1569 Адміністратор 2018-10-03
Рослини-господарі – гіацинти.Перші ознаки захворювання жовтої хвороби гіацинтів з’являються на листка ...
Обговорення