Жовта хвороба гіацинтів (Xanthomonas hyacinthi (Wakker) Dowson)

Рослини-господарі – гіацинти.

Перші ознаки захворювання жовтої хвороби гіацинтів з’являються на листках, осі суцвіття у вигляді водянистих, жовтих або коричневих смуг вздовж жилок листка. У вологу погоду на поверхні листка виступає жовтий слиз. Уражені рослини відстають у рості, не квітнуть; їх листки, починаючи з верхівок, жовтіють, стають коричневими і нарешті засихають.
 

Через судинну систему листків збудник жовтої хвороби гіацинтів проникає в лусочки цибулин, на поверхні яких, частіше з внутрішнього боку, з’являються спочатку дрібні, пізніше – значних розмірів, випуклі видовжені плями, що добре помітні за жовтим кольором на білій здоровій тканині лусочок.

При сильному ураженні денце цибулин загниває і легко продавлюється при натисканні пальцем. У деяких випадках хворі цибулини за зовнішнім виглядом не відрізняються від здорових, їх поверхня не має навіть слабких ознак хвороби: денце тверде, коріння нормально розвинене. Однак, на повздовжньому розрізі таких цибулин помітні ділянки тканини характерного жовтого кольору.

Патоген поширюється з хворими цибулинами, дощем, через інструменти, а також комахами. Бактерії проникають через дрібні поранення і продихи.
Схожі матеріали:

Бактеріальний вілт кукурудзи

Бактеріальний вілт кукурудзи
1659 Адміністратор 2018-10-03
Єдиним джерелом поширення збудника бактеріального вілту кукурудзи Erwinia stewartii (Smith) Dye є насіння з внутрішньою ...

Бактеріальна строкатість рису (Xanthomonas oryzae pv. oryzicola)

Бактеріальна строкатість рису (Xanthomonas oryzae pv. oryzicola)
2077 Адміністратор 2018-10-03
Основним господарем є рис. Деякі злакові бур’яни можуть бути переносниками.Проміж жилками з’являються ...
Обговорення