Західний кукурудзяний жук ( Diabrotica) - небезпечний шкідник кукурудзи.

В Україні спостерігається збільшення площ посівів, на яких запроваджено карантинні обмеження через виявлення західного кукурудзяного жука або діабротики (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte).
 
Жуки живляться пилком, маточковими стовпчиками, незрілими зернами, листям кукурудзи. Крім цього, жуки можуть живитися пилком інших рослин з родин гарбузових, бобових, злакових, складноцвітих.
 
Західний кукурудзяний жук ( Diabrotica) 
 
Личинки західного кукурудзяного жука живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення.
 
Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до різних захворювань, за рахунок того, що жуки та личинки є переносниками різноманітних збудників захворювань кукурудзи: грибкових, бактеріальних, вірусних.
 
Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». При цьому стає повністю або частково неможливий механізований збір врожаю.   
 

Кукурудза з пошкодженим корінням личинками західного кукурудзяного жука

Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи значно зростає щільність популяції цього шкідника. 
 
Розповсюдження яєць та личинок цього шкідника можливе з транспортом, який прибуває з країн, де розповсюджений шкідник, залишками ґрунту, що прилипає до насіння, знаряддями праці.
 
В пошуках корму дорослі особини перелітають на поля кукурудзи та інших культур у нові райони. Перенесенню жуків сприяє вітер.
Обговорення